בעקבות המקרים האחרונים בגנים ובביה"ס - הורים רבים ממהרים לקנות שעוני GPS ואיתור לילדים

בתקופה האחרונה, הורים רבים מדווחים על תחושות מועקה המלוות אותם כאשר הם שולחים את הילדים למסגרות או נמצאים רחוק מהם.

אולי הגורם לכך הוא הכתבות המפורסמות לאחרונה בקצב מסחרר אודות רשלנות והתעללויות המתגלות בגני ילדים ובמסגרות שונות, יש תחושה של התעללות רודפת התעללות וזה לא נגמר. 

או שמא מדובר בהרגל של השנים האחרונות להיות מחוברים “24/7” לסמארטפונים והיחידים שלא ניתן ליצור עימם קשר או לדעת היכן הם, הם הילדים.

הפתרון לתחושת הפחד והדאגה לילדים

הפתרון הברור מאליו הוא לרכוש  לילדים מכשיר חכם- אך כמובן זה לא מאפשר להורים להיות בקשר עם ילדים קטנים מאוד וכן לרכישת מכשיר חכם לילדים קטנים יש חסרונות ברורים משלו.

בחיפוש אחר פתרון הולם ולאחר חשיפות של מקרים חדשים המערערים את בטחון ההורים, הורים רבים החליטו לשלוח את ילדיהם למסגרות עם ציוד מעקב.

מדובר על שעוני “kidiwatch”, שעונים חכמים המאפשרים להאזין לסביבת הילד, לצלם, להגדיר איזורי בטחון וכמובן לאתר אותו.

איך זה עובד?

השעונים מאפשרים דיבור בשיחה עם אנשי קשר מוגדרים מראש בשעון, איתור בעזרת GPS בכל רגע נתון, הגדרת איזורי בטחון- למשל, בית הספר מוגדר כאיזור בטחון ובעת שהילד מתרחק מהשטח המוגדר ההורה מקבל התראה.

והחשוב ביותר- לחצן SOS, כאשר הילד במצוקה הוא יכול ללחוץ על הלחצן ומתקשר באופן אוטומטי ל3 מספרים מוגדרים מראש, האפליקציה לא תפסיק את צלצול החירום עד שתוודא שעניתם ובדקתם שהילד בסדר.

ניתן לרכוש שעונים ללא אפשרות האזנה, בעקבות איומים לסנקציות ע”י בתי הספר בעניין האזנת הורים וכך הורים יכולים להשתמש בשאר האופציות המוגדרות בשעון ולעקוב אחר ילדיהם.

למרות התנגדות המורים – ההורים לא מוותרים

למרות זאת נציין כי הורים רבים מעוניינים לרכוש את השעון עם אפשרות ההאזנה למרות התנגדות המורים והגננות, בטענה שכך הם ירגישו יותר בטוחים כשיוכלו להאזין לילד שלהם בכל רגע נתון.

“הפתרון הזה הגיע משמים, ישבתי עם מספר הורים מודאגים, חשבנו לשים מכשירי האזנה בתיקים של הילדים ולהחביא אותם אבל פחדנו שיתגלו ושדברים יקרו כשהתיקים לא על הילדים” מספרת אושרית מרמת גן, אמא לילד בן 4.
“יש לנו קבוצת ווטסאפ עם האמהות של הילדים באותה כיתה, כל היום אני מחכה לעדכונים ממי ששמעה מהילד שלה איפה הוא נמצא האם הם השתחררו כבר הביתה ומי מלווה את מי.. 

השעון חוסך לי את הלחץ היומיומי הזהאני לא צריכה להטריד אף אחד פשוט מתחברת לאפליקציה”.

נציין שמעבר לתכונות “להורים” הנמצאות בשעון, השעון כולל, שעון מעורר, צ’אט הודעות קוליות, זמן ביה”ס ללא הפרעה בזמן שיעורים, משחק מתמטיקה, מד צעדים וקלוריות ועוד..
כך שמעבר לתחושת ההגנה על הילדים, השעון מותאם לגילם ולצרכיהם.

דילוג לתוכן